Teil on varem olnud reproduktiivsüsteemi operatsioon;
Teil on varem olnud reproduktiivsüsteemi operatsioon;
Vaid 3 nädalat veealust treeningut piisab, et märgata IQ, vaimse keskendumisvõime ja kognitiivse funktsiooni märkimisväärset paranemist. Lisaks on uurimistöö näidanud, et ujumine on vaieldamatu tegur vananemisprotsessi vähendamisel ja pikaealisuse stimuleerimisel.
Hulgiskleroosiga inimeste abistamine
Kuna vees on liikumisulatus üsna piiratud, soovitatakse sclerosis multiplex’i põdevatele inimestele erinevaid veeharjutusi. Nagu eespool mainitud, on ujumine veetiheduse tõttu väga kasulik paindlikkuse, tasakaalu ja kõnnitsükli arendamisel. Neuroloogide seas on väga levinud sclerosis multiplex’i väljakirjutamine ja ravi paljude veeteraapiatega.
Ujumine – kust alustada?
Ujumine ei ole see treening, millega kohe sisse hüpata, ilma füüsilise tausta või kindla väljaõppeta. Kaaluge aeglaselt alustamist ja helitugevuse järkjärgulist suurendamist. Ujumisharjutustele lähenedes tuleb meeles pidada mõnda sammu:
- Varustus ja varustus. Ujumiskostüüm, kaitseprillid ja ujumismüts on iga ujuja või amatööri jaoks hädavajalikud. Mitmekesistage oma komplekte uimede, tõmbepoi, kickboardi ja aerudega.
- Alustage lihtsalt ja suurendage mõõdukalt kiirust. Ole realistlik. Esimesed nädalad vees ei ole kerged. Proovige 30 sekundit ujuda ja 30 sekundit puhata. Seejärel lisage jalaga löömine, erinevad harjutused ja proovige puhkeaega lühendada.
- Tehnika ja kiirus. Ujumine on kindlasti üks kasulikumaid spordialasid, kuid ka kõige keerulisem oma keerulise tehnikastruktuuri tõttu. Kiire, tõhusa ja suure vastupidavusega ujumiseks on tehnika esimene samm selle valdamiseks.
Ujumise ilu ja eeliste kirjeldamiseks pole kunagi piisavalt sõnu. See on suurepärane treening igas vanuses ja erineva füüsilise taustaga inimestele. Sõltuvalt ujumiskomplekti tüübist parandab see veeharjutus teie jõudu, suurendab vastupidavust, mõjutab teie kehahoiakut ja tõstab meeleolu. Niisiis, leidke ujumistrikoo ja alustage oma parimat tervisereisi.
Vaagnapõhja esmane eesmärk on toetada soolestikku ja põit. Aja jooksul võivad vaagnapõhjalihased konkreetsete tervislike seisundite tõttu nõrgemaks muutuda. Rasedus, sünnitus, ülekaalulisus ja krooniline kõhukinnisus on mõned tegurid, mis aitavad kaasa vaagnapõhjalihaste nõrgenemisele meeste ja naiste seas.
Võtmed:
- Tuntud ka kui Ben Wa pallid, võivad Kegeli pallid aidata meestel ja naistel tugevdada vaagnapõhjalihaseid ning parandada seksuaalfunktsiooni ja naudingut.
- Kegeli harjutused võivad aidata inimestel, kellel on tervisehäired, nagu uriinipidamatus või vaginaalne või päraku prolaps.
- Kui teil on konkreetseid terviseprobleeme, nagu hiljutine sünnitus, või kasutate spiraali või menstruatsioonikuppi, ei pruugi te Kegeli palle kasutada.
- Valu ja ebamugavustunde riski vähendamiseks Kegeli pallide kasutamisel on oluline järgida ettevaatusabinõusid.
- Kui te ei tunne Kegeli pallidega rahulolu, aitavad mitmed muud harjutused ja harjutused teie vaagnapõhjalihaseid tugevdada.
Kui lihased muutuvad nõrgaks, võib see põhjustada uriini, väljaheidete ja gaaside juhuslikku eraldumist. Õnneks on saadaval mitu tehnikat, mis aitavad tugevdada vaagnapõhjalihaseid. Üks populaarne meetod vaagnapõhja parandamiseks on Kegeli harjutused Kegeli pallidega.
Kegeli harjutuste kasulikkus
Kegeli harjutused, mida tuntakse ka kui vaagnapõhja harjutusi või lihastreeningut, võivad tugevdada vaagnapõhjalihaseid . Lisaks võivad need harjutused aidata ära hoida selliseid õnnetusi nagu uriini, soolte ja gaaside lekkimine.
Lisaks lekete vältimisele võib vaagnapõhjalihaste treenimine parandada seksuaalfunktsiooni, kuigi Kegeli harjutuste võimaliku kasu kinnitamiseks pole teaduslikke tõendeid.
«Kegeli pallid on väikesed kaalutud pallid, mis asetatakse tuppe ja mida kasutatakse vaagnapõhjalihaste tugevdamiseks,» ütles doktor Melanie Bone, OB/GYN ja Daye meditsiininõukogu liige. «On esitatud ka väiteid, et need võivad parandada seksuaalset naudingut, kuid nende väidete toetuseks puuduvad teaduslikud tõendid.»
Mis on Kegeli pallid?
Kegelsi pallid võivad aidata tugevdada vaagnapõhjalihaseid nii meestel kui naistel. Tuntud ka kui Ben Wa pallid, Kegeli pallid on kaalutud pallid, mida saab asetada tuppe või pärakusse. Kasutajad saavad valida erinevate suuruste ja kaalude vahel, mis sobivad nende vajadustega. Lisaks võivad need tulla paarikaupa või olla nööriga ühendatud mitme teise palliga.
Nagu tampoon, sisaldavad mõned Kegeli pallid nööri, mille saab hõlpsaks eemaldamiseks jätta tupest või pärakust väljapoole rippuma.
Lisaks vaagnapõhjalihaste treenimisele võivad mõned inimesed seksuaalfunktsiooni ja naudingu parandamiseks kasutada Kegeli palle.
Muud Ben Wa või Kegeli pallide nimed on:
- Armastuse pallid;
- Orgasmipallid;
- Rõõmupallid;
- Veenuse pallid;
- Jooksupallid;
- Geiša pallid.
Kegeli pallide kasutamise eelised
Kegeli pallide kasutamine võib tugevdada vaagnapõhjalihaseid, mis võib aidata kaasa järgmiste haiguste ravile:
- Uriinipidamatus ja põie kontroll;
- Stress-kontinents;
- Vaginaalne või emakakaela prolaps.
Kegeli pallide kasutamise riskid
Kuigi Kegeli pallidega on seotud mõned eelised, peaksid inimesed nende esemete kasutamisel olema ettevaatlikud. Nagu iga treeningu puhul, on ka nende pallide kasutamisel vaagnapõhjalihaste treenimiseks mõned riskid.
Mõned Kegeli pallide kasutamise võimalikud riskid on järgmised:
- Nakatumine pärast kasutamist ebaõigest puhastamisest;
- Valu või ebamugavustunne;
- Vaginaalne või emakakaela prolaps.
Kas Kegeli pallid on ohutud?
Kegeli pallid on suhteliselt ohutud kasutada. Siiski on oluline konsulteerida arstiga ja võtta asjakohaseid ettevaatusabinõusid, et vältida terviseprobleeme.
Peaksite konsulteerima arstiga, kui teil on esinenud mõni järgmistest meditsiinilistest olukordadest:
- Hetkel rase;
- Hiljutine sünnitus;
- Kasutage menstruatsioonikuppi;
- Teil on varem olnud reproduktiivsüsteemi operatsioon;
- teil on praegune vaagnapõletik;
- Kasutage emakasisest seadet (IUD).
Kuidas valida õigeid Kegeli palle
Enne Kegeli pallide kasutamist on oluline valida õige suurus ja kaal ning need põhjalikult puhastada. Samuti veenduge, et Kegeli pallid mahuksid mugavalt teie vagiinasse või pärakusse. Kegeli pallid peaksid jääma puutumatuks ka püstises asendis.
Lisaks peate mõistma oma tupe või päraku sisemist suurust.
Võite konsulteerida oma arsti või füsioterapeudiga, et saada juhiseid oma vaagnapõhjalihaste jaoks õige suurusega Kegeli pallide leidmiseks.
Siin on sisemiste mõõtmete jaotus:
- Väike. Saate ühe sõrme mugavalt tuppe või pärakusse pista. Te pole kunagi vaginaalselt last sünnitanud. Menstruatsiooni ajal võite kasutada väikeseid tampoone.
- Keskmine. Kaks sõrme mahub mugavalt tuppe või pärakusse kõrvuti. Olete varem lapse vaginaalselt sünnitanud. Tavaliselt kasutate menstruatsiooniks tavalisi või suuremahulisi tampoone.
Kuidas Kegeli palle kasutada
Siin on samm-sammuline juhend Kegeli pallide õige kasutamise kohta tupes, et vältida valu ja ebamugavustunnet:
- Hügieen. Peske Kegeli pallid sooja vee ja antibakteriaalse seebiga.
- Urineerida. Tühjendage oma põis.
- Määrige. Asetage pallidele ohtralt määrdeainet.
- positsioon. Võtke istumisasendisse või heitke pikali tasasele pinnale.
- Sisestage. Asetage Kegeli pallid aeglaselt tuppe.
- Pingutage. Alustage vaagnapõhjalihaste pingutamist 3-5 sekundit.
- Korda. Tehke seda protseduuri kümme korda vähemalt kolm korda kogu päeva jooksul.
Veenduge, et Kegeli harjutusi tehes ei pingutaks te ka kõhtu, reite, tuharaid ega rindkere. Võite Kegeli pallidega ringi jalutada, kuid te ei tohiks seda pikka aega teha.
Peatage ja eemaldage kohe Kegeli pallid, kui tunnete kogu protsessi vältel valu või ebamugavustunnet. Rääkige arstiga, kui te ei usu, et teete Kegeli harjutusi õigesti, sest nad võivad pakkuda täiendavat abi või suunata teid füsioterapeudi juurde.
Oluline on märkida, et kui te lõpetate vaagnapõhjaharjutuste tegemise, võivad teie probleemid taastuda. Näiteks võivad teie sümptomid uuesti ilmneda, kui teil on uriinipidamatus ja te lõpetate Kegeli harjutuste tegemise. Kui hakkate Kegeli harjutusi tegema, on kõige parem jätkata nende tegemist kogu ülejäänud elu või kuni teie seisund püsivalt taandub.
Kegeli pallid – millised on alternatiivid?
Mõnel inimesel võib esemete sisestamine tuppe või pärakusse põhjustada valu või ebamugavustunnet. Kui tunnete Kegeli pallide kasutamisel ebamugavust, kuid soovite jätkata vaagnapõhjaharjutuste tegemist, on saadaval ka muud võimalused. Õnneks, kui te pole Kegeli pallide või Kegeli harjutuste fänn, on vaagnapõhjalihaste harjutamiseks ka teisi meetodeid.
Mõned alternatiivsed viisid vaagnapõhjalihaste treenimiseks on järgmised:
- Vaagnapõhja füsioteraapia;
- Pilates;
- jooga;
- Elektrosimulatsioon;
- Biotagasiside;
- Harjutused. Kükid, hüppavad tungrauad ja surnud putukate krõmpsud.
Kegeli pallid tugevdavad vaagnapõhjalihaseid ja suurendavad potentsiaalselt seksuaalset naudingut. Tuntud ka kui Ben Wa pallid, saab neid palle asetada tuppe või pärakusse, et aidata selliste terviseprobleemide korral nagu uriinipidamatus ja põie kontroll. Kui olete huvitatud Kegeli pallide kasutamisest, peate eelnevalt oma arstiga rääkima, et tagada nende ohutus ja vältida valu või ebamugavustunnet.
Väide, et treening on kasulik, on alahinnatud. Järjepidev treeningrutiin aitab teil kaalust alla võtta või säilitada, parandab südame-veresoonkonna ja lihasluukonna süsteeme, vähendab haiguste riski ja on seotud pikaealisusega. Need eelised ilmnevad siis, kui järgite regulaarset treeningukava, mis koosneb treeningutest, millele järgneb puhkeperiood, nii et teie keha saab tankida oma energiavarusid ning lasta lihas- ja südame-veresoonkonna süsteemil paraneda ja taastuda. Aga mis saab siis, kui hakkate üha raskemini treenima? Kas näete rohkem kasu ja veelgi väiksemat haigusriski?
Võtmed:
- Ületreening hõlmab liigset ja sagedast treenimist ning seansside vahel ebapiisavat puhkamist.
- Viis märki, et treenid üle: väsimus, unehäired, meeleolumuutused, haigestumise ja tervisemurede sagenemine ning aeglane taastumine.
- Kui teil tekib mõni neist sümptomitest, peate rääkima oma arstiga.Lisateabe saamiseks külastage aadressi https://glucofort-official.top/the-benefits-of-a-mediterranean-diet-for-diabetes-management/